🏦

Банківський рахунок

Подзвоніть соціальному працівнику вашого центру прийому біженців, вони порадять, в який банк звернутися в вашому районі та нададуть потрібну актуальну інформацію.

Osuuspankki (OP) або Nordea

Щоб відкрити основний рахунок та отримати платіжну картку потрібно зробити наступне:

  1. Подайте заяву на тимчасовий захист
  2. Отримайте дозвіл на проживання (oleskelulupa) на основі тимчасового захисту. На картці дозволу на проживання буде вказаний ваш фінський номер соціального страхування (henkilötunnus).
  3. Запишіться на прийом до банку онлайн або за номером: Nordea 0200 700 00, OP 01000 500.
  4. Прийдіть до відділення банку у вказаний час. При собі майте закордонний паспорт і дозвіл на проживання або документ, виданий поліцією щодо заяви на дозвіл на проживання. Після перевірки та сканування ваших документів, підпишіть договір з банком.
  5. Банківська картка та пін-код будуть доставлені двома окремими листами на вказану вами адресу напротязі двух тижнів.

Активувати онлайн-банкінг вам зможуть у відділенні вашого банку лише після того, як ви оформите ідентифікаційну картку (henkilökortti, коштує 60€). Проте серед вимог для отримання henkilökortti є наявність постійної адреси та муніципалітету (kotikunta). На жаль, люди з тимчасовим захистом можуть зареєструвати лише тимчасову адресу і не мають муніципалітету. Проте, якщо ви залишитеся в Фінляндії на постійній основі, наприклад, отримавши дозвіл на проживання по роботі, тоді ви зможете отримати henkilökortti і відкрити онлайн-банкінг.

Послуги банку платні — 7,75 євро на місяць.

Банк OP залучив перекладачів у відділення за адресою Mikonkatu 13, Helsinki для того, щоб обслуговувати українських клієнтів.

Інстуркція щодо онлайн запису на прийом OP.