🚌

Транспорт: громадський та власне авто

Безкоштовний проїзд фінською залізницею (VR)

Безкоштовний проїзд фінською залізницею з українським паспортом діє до кінця серпня (31.08.2022).

  1. Знайдіть маршрути та розклади: https://www.vr.fi/en
  2. Під час посадки в міжміський потяг пред'явіть кондуктору свій український паспорт або документ про надання притулку. При посадці місцеву електричку не потрібно показувати квиток, паспорт чи інші документи. Будьте готові показати паспорт чи документ, що його заміняє, квитковому контролеру за запитом.

Громадський транспорт (HSL)

Українці можуть безкоштовно подорожувати громадським транспортом в багатьох містах Фінляндії, пред’явивши в якості квитка український паспорт або документ про надання притулку.

Дивіться маршрути та розклади в Google Maps або Reittiopas.

При посадці в автобус пред'явіть водієві свій український паспорт або документ про надання притулку. При посадці в метро, будьте готові показати документи контролеру за запитом.

Місто
Проїзд безкоштовний до
Helsinki, Espoo, Vantaa, Kauniainen, Kirkkonummi, Siuntio, Tuusula, Kerava, Sipoo (столичний регіон)
31.08.2022
Kotka, Hamina Pyhtää, Lahti, Joensuu, Rauma
30.06.2022
Mikkeli, Jakostad, Närpes, Kristinestad
31.07.2022
Автобуси INGSVA за маршрутом Karleby (Kokkola) – Vaasa – Kristinestad
31.07.2022
Jyväskylä, Laukaa, Muurame
09.08.2022
Автобуси ELY-keskus в Itä-Suomi (Etelä-Savo, Pohjois-Karjala, Pohjois-Savo, виключаючи Savonlinna)
31.08.2022
Oulu, Iisalmi, Varkaus та Pieksämäki
31.08.2022
Kuopio
30.09.2022
Kouvola
30.10.2022
Hämeenlinna, Riihimäki, Rovaniemi
31.12.2022
Vaasa, Tampere, Seinäjoki, Åland
У центрах прийому або Червоному Хресті надають безкоштовний 30-денний проїзний для громадського транспорту.
Lappeenranta, Imatra, Nurmijärvi
до подальшого повідомлення

Onnibus

Лише відправлення на маршрутах F55, F22 і F27 (F55 FLEX VARKAUS - KUOPIO, F22 FLEX - RAUMA - HUITTINEN - SASTAMALA - TAMPERE, F27 FLEX - RAUMA - PORI) від компанії Onnibus залишаються безкоштовними для українців до 31 серпня 2022. Зателефонуйте в службу підтримки клієнтів +358 600 02010 або напишіть імейл на info@onnibus.com, щоб забронювати безкоштовне місце. Для отримання безкоштовних квитків потрібно вказати ваше ПІБ, вік та електронну адресу (імейл), на яку надішлють підтвердження бронювання. При посадці в автобус потрібен паспорт або подібний документ.

Безкоштовні пароми

Finnlines Фінляндія-Німеччина

Маршрут Travemünde від Finnlines підійде тим, хто хоче дістатися автомобілем з Фінляндії до Німеччини та назад. Бронюйте квитки тут.

Власне авто

Ви маєте право користуватись власним авто шість місяців без будь-якої реєстрації в прикордонній службі чи податковій, так як Фінляндія вважає, що ваше перебування тут тимчасове. Цей період можна продовжити ще на один рік, завчасно подавши відповідну заяву в податкову. Проте право на неоподатковуване використання авто припиняється, якщо ваше проживання у Фінляндії стає постійним.

З собою в машині ви зобов‘язані мати три документи:

  • дійсне водійське посвідчення
  • техпаспорт
  • страховка (грін-карта)

Українське посвідчення водія міжнародного зразку дійсне в Фінляндії протягом 2 років.

Автомобілем, зареєстрованим в Україні, може користуватися лише власник зазначений у техпаспорті. Інші члени сім’ї можуть користуватися автомобілем, якщо є довіренність, видана на власну родину.

Без страховки їздити в Фінляндії заборонено. Якщо у вас немає грін-карти або термін її дії закінчився, зв‘яжіться зі своєю страховою, щоб надійслали вам PDF-версію нової грін-карти. Обов’язково роздрукуйте документ та тримайте в автомобілі. Також в Центрі страхування дорожнього руху ви можете отримати безкоштовне прикордонне страхування на 3 місяці. Для цього напишіть на електронну пошту seija.vayrynen@vakuutuskeskus.fi , приклавши наступні документи: паспорт, техпаспорт, реєстраційний номер та за наявності діючу зелену карту.

Якщо ви вирішили залишитися в Фінляндії остаточно, то, після реєстрації постійного місця проживання в DVV, протягом чотирнадцяти днів ваше авто потрібно зареєструвати (коштує близько 200€), розмитнити (сума залежить від авто, але обійдеться в тисячі €) та оплатити податок (150-300€ в рік).

Цілком можливо, що дешевше придбати авто в Фінляндії, ніж ввозити власне та розмитнювати. Найбільший сайт з покупки авто та автозапчастин — nettiauto.

Дотримуйтеся правил дорожнього руху. Завжди паркуйтеся відповідно до правил (штраф 80€). Коротко про штрафи за перевищення швидкості.

За паркомісце дізнайтеся у тих, хто надає вам житло.

Міські велосипеди

В Гельсінкі та Еспоо, Вантаа, Тампере ви можете користуватися міськими велосипедами. Сезонний квиток до кінця жовтня коштує лише 25-35 євро. Перші 30хв поїздки безкоштовні, далі або закінчіть поїздку та почніть заново, або кожні наступні 30хв будуть коштувати 1 євро.