👩🏻‍🎓

Освіта: школа, університет, фінська

Університет

Варіанти навчання

StudyInfo містить усю інформацію про навчальні програми, які ведуть до отримання наукового ступеня у Фінляндії. Сервіс можна використовувати, щоб подати заявку на вступ онлайн.

Фінські вищі навчальні заклади пропонують варіанти навчання для підтримки студентів, навчання яких в українських вишах було перервано. Посилання на веб-сторінки, де надається інформація про ці заходи підтримки, можна знайти тут.

Також на їх сайті публікуються курси від фінських ВНЗ, які доступні українцям. Ви можете вибрати цікавий для вас курс та написати університету напряму, щоб вас безкоштовно допустили до навчання.

Бакалаврські програми

💡

Для не громадян ЄС навчання у Фінляндії англійською мовою зазвичай платне. Вартість бакалавріата становить близько 9,000-10,000 євро на рік. Проте навчання фінською мовою безкоштовне (потрібен принаймні рівень В2).

Період подачі заявок на бакалаврські програми англійською мовою – січень. Наступний період подачі заявок розпочинається у січні 2023 року, а навчання — у серпні 2023 року. Додаткову інформацію можна знайти на офіційному освітньому сайті StudyInfo.

Магістерські програми

Щоб мати право подати заявку на отримання ступеня магістра в університеті, ви повинні отримати ступінь бакалавра в університеті або університеті прикладних наук (UAS).

💡

Ви можете подати заявку на навчання в магістратурі англійською мовою безкоштовно, якщо ви громадянин ЄС або маєте дозвіл на проживання.

Процес подачі заявки також проходить у січні. Отже, наступний раунд подачі заявок розпочнеться у січні 2023 року.

Спеціальні пропозиції для українців

Фінське товариство наук і літератури пропонує гранти українським громадянам у Фінляндії або фінським дослідникам для запрошення українців до наукової роботи у Фінляндії. Неоподатковувані гранти (до 2040 євро на місяць) можна використати на витрати на відрядження та проживання. Заявки, що включають план дослідження, розклад, резюме дослідника, бюджет та згоду приймаючої установи у Фінляндії, слід надсилати на адресу societas@scientiarum.fi.

Університет Турку відкриває конкурс на отримання грантів для наукових досліджень пов’язаних з соціологією, психологією, соціальною політикою, дитячою психіатрією, соціальною роботою, статистикою, економікою та/або епідеміологією. У конкурсі можуть брати участь дослідники (усі етапи кар’єри), які були переміщені через вторгнення Росії в Україну і які шукають тимчасову посаду для продовження досліджень за межами України.

Переселенці з України можуть подати заявку на англомовні програми бакалаврату та магістратури Університету LUT до 31 травня 2022 року @May 31, 2022

Якщо ви отримали тимчасовий захист у Фінляндії та місце для навчання (бакалаврат або магістратура) в LUT, ви також отримаєте звільнення від плати за навчання у 2022–2023 навчальних роках.

Детальніше про програму Erasmus+ у Фінляндії читайте тут.

Студентам та співробітникам українських вищих навчальних закладів надається можливість подати заявку на обмін Erasmus+:

Про наукову співпрацю та відкриті дослідницькі місії для українських дослідників читайте тут.

Недипломне навчання від фінських університетів

Багато університетів Фінляндії надають українцям, які прибули до Фінляндії і навчання яких в українському ВНЗ було призупинено через війну, право на безкоштовне недипломне навчання.

Головна мета — дати можливість студентам проходити релевантні курси, щоб вони не зупиняли своє навчання і скоріш отримали ступінь в рідному університеті. Недипломне навчання може тривати не більше 2 років чи 120 ECTS. Студенти повинні зв’язатися зі своїм рідним університетом, щоб перевірити, наскільки недипломне навчання може бути визнано частиною їхнього ступеня.

Знову таки, недипломне навчання не дає можливості отримати науковий ступінь, але “право на завершення” може бути надано окремим курсам або навчальним модулям. Ці курси можуть бути зараховані у рідному університеті, або пізніше в європейському ВНЗ, якщо ви поступите на бакалврат або магістратуру.

Деталі за посиланнями:

Додатково гляньте курси на StudyInfo, де публікуються курси від фінських ВНЗ, які доступні українцям. Ви можете вибрати цікавий для вас курс та написати університету напряму, щоб вас безкоштовно допустили до навчання.

Навчання у Відкритих університетах Фінляндії

Відкритий університет — це університетські курси, які доступні усім бажаючим, навіть для тих хто не навчається у данному університеті. Зазвичай вони платні, але багато закладів Фінляндії зараз пропонують безкоштовне навчання у Відкритих університетах для громадян України.

Зверніть увагу, що ви не можете отримати вищу освіту у Відкритому університеті. Втім, можливе зарахування закінчених курсів до університетського диплому, якщо ви отримаєте право пізніше навчатися на бакалавраті або магістратурі. Деталі за посиланнями:

На їх веб-сайті ви знайдете широкий спектр оплачуваних академічних посад для науковців (Ph.D. або вище), можливості академічного переведення для аспірантів та студентів, а також тимчасове житло. Ознайомитись, як це працює, можна тут.

Школа

Українська онлайн-школа Jamm надає доступ до платформи JAMM 24 для учнів 5-11 класів. Студенти зможуть мати доступ до навчальної платформи, вивчати базові предмети за сучасними програмами, та отримати оцінки за заліки, які можна буде зарахувати після закінчення війни. Подайте заявку тут.

У Фінляндії основна загальна освіта (для 7-17-річних) та попередня підготовча освіта для дітей та молоді, в тому числі для шукачів притулку, є безкоштовними. Книги та інші матеріали, що використовуються у навчанні, також безкоштовні. Кожен дошкільний та шкільний день навчання включає безкоштовне гаряче харчування. Після отримання основної загальної освіти кожен має можливість подати заяву на здобуття освіти у гімназії або професійному училищі.

Дитина, яка не розмовляє фінською або шведською мовою, може брати участь у підготовці до загальної освіти. Програма триває один рік. У підготовчих групах учні вивчають фінську або шведську мову та водночас інші предмети. Коли учень достатньо володіє мовою, він може перейти до класу, який відповідає його віку та навичкам.

Дошкільна освіта оплачується відповідно до доходів сім'ї. Може бути безкоштовною, якщо ви у скрутному фінансовому положенні.

У дорослому віці також можна навчатися та доповнювати власні знання та навички.

Будь ласка, зверніться до свого муніципалітету, щоб отримати інформацію про освіту. Спосіб отримання послуги залежить від муніципалітету. Наприклад, Гельсінкі хоче, щоб усі заявки були онлайн (неможливо без фінського посвідчення особи) або відвідавши найближчу школу. Еспоо має PDF-форму, яку потрібно заповнити та надіслати на електронну пошту. Ось інструкції для жителів Вантаа.

Ви також можете звернутися за порадою у ваш центр прийому біженців, який допоможе і проконсультує щодо освіти.

У Фінсько-російській школі наступного, 2022-2023, академічного року почне працювати підготовчий клас для навчання у ліцеї. Програма розрахована на українських біженців, що закінчили 9 класів загальноосвітньої школи в Україні (ступінь ІІ). Метою є підготовка дітей до вступу до навчальних закладів другого ступеня (ліцей або професійний навчальний заклад) у Фінляндії. Студенти посиленно вивчатимуть фінську мову, а також необхідні дисципліни. Учні також будуть мати можливість вивчати рідну мову. Навчання здійснюватиметься за індивідуальним планом і розпочнеться вже у серпні.

Фінсько-російська школа є державною мовною школою, що фінансована фінською державою.  Школа працює за національною навчальною програмою.

Контактна інформація та додаткова інформація: заступник ректора Санна Торвікоскі (sanna.torvikoski@svk-edu.fi) або заступник ректора Мааріт Кауністо (maarit.kaunisto@svk-edu.fi) (також російською).

Вивчення фінської мови

Є дуже багато локальних ініціатив та курсів щодо вивчення фінської мови як онлайн, так і офлайн. Рекомендуємо вступити в групи в соцмережах вашого міста та відслідковувати, коли та де вони проходять. В Фінляндії основним підручником для вивчення фінської мови вважається Suomen mestari.

Чудова підбірка матеріалів для вивчення фінської мови від TE-toimisto

Підбірка матеріалів для вивчення фінської мови183.4KB

На порталі ви знайдете інформацію про курси фінської та шведської мов у столичному регіоні, а також Турку, Тампере та Оулу. Окрім того, на порталі представлені онлайн-курси.

Ви можете знайти безкоштовні курси фінської мови онлайн на сайті kotisuomessa.fi.

Курс призначений для біженців, які нещодавно переїхали до Фінляндії. Наступний набір починається в серпні і триває 2 місяці.

З кодом UKRAINE тепер можна замовити безкоштовний тримісячний курс фінської мови через сайт WordDive. Активуйте курс тут.

Інтенсивний курс з фінської мови для початківців в Еспоо

6-10 червня, а також 13-17 червня о 9:00 - 12:00. Безкоштовно.

Місце: церква Espoonlahti. Адреса: Kipparinkatu 8, Espoo.

Там же ж проходить мовне кафе фінською мовою 6-22 червня з понеділка по четверг о 9:30-12:30.

Щопонеділка та щочетверга обід у церкві о 12:00. Безкоштовно українським біженцям.

Курси

Сервіс вивчення мов Buusu пропонує всім українцям безкоштовний доступ до Busuu Premium протягом трьох місяців.

Безкоштовні онлайн-уроки англійської мови для українців. Завантажте мобільний додаток: Apple, Android.

Дистанційні заняття для українців, які покинули батьківщину і зараз проживають у країнах Балтії. Головна мета – дати можливість студентам з України продовжити навчання рідною мовою, а також запропонувати працевлаштування вчителям, які покинули країну. Усі онлайн-заняття для студентів безкоштовні.

Щоб отримати доступ, потрібно зареєструватися на сайті і заповнити анкету.

Засновниця проєкту «Вікно і олівці» Марина Попова допомагає кожному відкрити в собі художника у своєму Telegram-каналі.

Відеолекції від RedCamp про бізнес-моделі IT-проєктів, роботу в команді і т.д.

Від Blue Array Academy - 7 годин відеонавчання від спеціалістів з технічної SEO-оптимізації. Мова курсу - англійська.

Навчають готувати, аналізувати та сегментувати дані, створювати кастомні звіти.

Чотири напрями на вибір: SEO & Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care: Support&Sales або фриланс на платформі Fiverr. Для доступу треба заповнити Google-форму.

Є база безкоштовних україномовних онлайн-курсів на різні теми від гуманітарного права до бізнес-англійської.

Онлайн-освіта від світових університетів та компаній тепер безкоштовна для українців. Про доступ та як подати заявку детально за посиланням.

Англомовна платформа з вивчення більш ніж 30 дисциплін. До кожного курсу можна вибрати опцію безкоштовного прослуховування з умовою обмеженого доступу до матеріалів.

Курси із програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, копірайтингу та ін.

Доступ до відеокурсів про філософію, соціологію, мистецтвознавство, дизайн, літературу. Натискайте «придбати відеокурс», реєструйтеся, вказуйте в рядку «подарунковий код» промокод 0688-5072.

Онлайн-освіта, рекомендуємо звернути увагу вчителям, учням, батькам, соціальним підприємцям.

Курси про волонтерство, журналістику рішень, соціальні проєкти і т.д.

«Реальність без ілюзій» від УКУ - про кризове лідерство, життєстійкість, обмеженість ресурсів, дії бізнесу та HR-фахівців у нестабільний час тощо.

Доступ до всіх курсів веб та графічного дизайну.