🏥

Медична допомога та психологічна підтримка

Медична допомога

Якщо ви вже подали заяву про Тимчасовий захист або Притулок, завжди спочатку звертайтеся до центру прийому біженців, тому що вони координують отримання необхідної медичної допомоги. Додатково про послуги, які надає центр прийому біженців.

💡

Якщо комусь загрожує небезпека, телефонуйте за номером 112.

Не бійтеся дзвонити 112, навіть якщо ви зовсім не розмовляєте англійською. Вам потрібно лише сказати “Do you have someone who speaks Russian?” (”Ду ю хев самван ху спікс Рашн”) і ваш дзвінок перенаправлять до російськомовного оператора.

Також рекомендується встановити додаток Suomi 112, який одразу надсилає геолокацію абонента під час дзвінка: Apple ↗️, Android ↗️, Huawei ↗️

Кожен має право на невідкладну медичну допомогу в системі охорони здоров’я незалежно від його національності чи країни походження. Якщо вам потрібна невідкладна допомога, зверніться до 112, місцевого центру охорони здоров’я або відділення невідкладної допомоги.

Якщо ви ще не подали заяву про Тимчасовий захист або Притулок, то в Гельсінкі ви можете відвідати пункт здоров’я в Jätkäsaari, який є безкоштовним для біженців з України. Він відкритий з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 15:30, і вам не потрібно записуватися на прийом заздалегідь. Адреса: Tyynenmerenkatu 6 L3.

Якщо вам терміново потрібен новий рецепт на ліки, зателефонуйте в Global Clinic і проконсультуйтеся: +358 44 977 4547. На телефон відповідає медсестра-волонтер. Ви також можете отримати перекладача, якщо потрібно. Послуга безкоштовна для всіх.

Вагітні жінки

Усі вагітні жінки мають право на послуги Центру здоров'я дитини.

Якщо ви бажаєте провіритися — зверніться до вашого центру прийому біженців і вони запишуть вас на прийом.

У Гельсінкі Itäkatu Family Center пропонує послуги для всіх вагітних жінок і дітей до 7 років. Адреса: Itäkatu 11, вхід на Tallinnanaukio 1. Телефон: +358 9 310 55530. Пн-пт о 8:00–14:00.

Якщо пологи протікають нормально — слід звертатися в найближчий пологовий будинок. Відвідування пологових будинків до і після пологів безкоштовне. Контакти пологових будинків в Гельсінкі.

В екстренних випадках — телефонуйте 112.

Діти

Відвідування дитячих амбулаторій (до семи років) безкоштовне. Діти шкільного віку (від семи років) мають право на початкову освіту та шкільне медичне обслуговування у Фінляндії. Діти віком до 18 років, які проживають у Гельсінкі, Еспоо, Вантаа, Турку або Тампере, мають право на медичне обслуговування за такою ж ціною, що і резиденти.

Перевірте ситуацію в місті, в якому ви проживаєте.

Психологічна підтримка

Групи підтримки

Товариство Українців у Фінляндії організує групи підтримки у центрі допомоги українцям за адресою Teollisuuskatu 9, Helsinki. Групи зустрічаються раз на тиждень. Максимальний розмір групи — 7 чоловік. Попередня реєстрація в анкетах нижче. Реєстрація на місці за паспортом.

Приходьте поласувати кавою з печивом та поспілкуватися з людьми, що опинилися у схожій ситуації.

Кризовий центр Mieli

Кризові консультації через перекладача рідною мовою клієнта. Консультація безкоштовна та анонімна: 09 2525 0111

Кризовий центр Monika для жінок

Мови: фінська, англійська, російська. Пн 9:00 - 19:00, вт - пт 9:00 - 16:00. Тел: 0800 05058

Надає безкоштовну психологічну підтримку українцям, які постраждали від війни.

Також читайте:

  • Корисні матеріали для підтримки психічного здоров’я. Мови: фінська, англійська, російська
  • Керівництво МПК з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в умовах надзвичайної ситуації (книга):
  • iasc_mhpss_guidelines_ukrainian_0.pdf2086.4KB

Підтримка глухих біженців

Фінська асоціація глухих (Kuurojen Liitto ry) пропонує підтримку глухим біженцям з України.

Спеціалісти Фінської асоціації глухих пропонують практичну допомогу глухим біженцям з України. Вони також співпрацюють із представниками фінських органів влади, щоб ті могли краще зрозуміти потреби глухих біженців. Мерві Невалайнен (Mervi Nevalainen) і Хелі Міккола (Heli Mikkola) допомагають глухим біженцям подати заяву на забезпечення тимчасового захисту чи притулку. Крім того, вони направляють глухих біженців у служби, де надаються послуги перекладу мови жестів. Аліса Лехтонен (Aliisa Lehtonen) працює з фінськими волонтерами та допомагає глухим біженцям у пошуку житла.

Прочитайте деталі на сайті.