Як доїхати до Фінляндії?
🚢

Як доїхати до Фінляндії?

🇫🇮

Ви можете в’їхати на територію Фінляндії без візи чи навіть паспорту!

Імміграційна служба Фінляндії наразі не видає громадянам України негативних рішень, які призвели б до виселення з країни, та не буде відмовляти у в’їзді громадянам України!

Детальніше тут→

😷

COVID-19: Українцям не потрібні ніякі документи про COVID щоб приїхати до Фінляндії!

Перевірені автобуси та легкові авто

Напишіть нам в https://t.me/polandtofinland і наші координатори спробують забронювати вам поїздку з Польщі автобусом з перевіреним водієм за кермом.

Групи активних перевізників в Telegram та Facebook

Базові правила безпеки

Для пасажирів:

 1. Сконтактуйте з водієм в соц.мережах, щоб пересвідчитись, що це реальна людина.
 2. Запитайте про маршрут і як довго займе дорога приблизно. При можливості підготуйте достатньо їжі та води для дороги. Запитайте водія про графік зупинок.
 3. Коли ви зустрінетеся, ввічливо попросіть водія або координатора показати вам їх документи. Поясніть, що ви лише хочете почуватися в безпеці.
 4. Перед відправленням, сфотографуйте авто з номерним знаком і відправте фото другу/родині, хто міг би бути на зв'язку.
 5. Не сідайте в авто, якщо водій поводить себе підозріло або агресивно.

Для водіїв:

 1. Перевірте документи людей, яких ви підбираєте.
 2. Перевірте, чи пасажири не мають з собою небезпечних чи заборонених предметів.
 3. Майте з собою на борту аптечку і базові медикаменти (знеболюючі, протизапальні і тд).
 4. Пересвідчитесь, що пасажири не голодні і мають воду.
 5. Будьте дружні, ввічливі і терплячі з пасажирами. Пам'ятайте, що ці люди можуть бути травмовані після того, що вони пережили.
 6. Не перевищуйте пасажиромісткість. Дотримуйтесь правил дорожнього руху.
📡

Інтернет зв’язок: Увага! На кордоні можуть бути перебої з Інтернет-зв’язком через велику кількість людей! Намагайтеся знайті WIFI чи спитайте у місцевого волонтера! Якщо у вас немає можливості зв’язку, телефонуйте до Ради біженців Естонії +372 59086965

Переліт до Фінляндії

Фінські волонтери пропонують допомогу з оплатою авіаквитків на рейси Finnair з Варшави, Гданська, Будапешта, Кракова та Праги до кінця червня 2022. Для отримання допомоги, напишіть їм в Whatsapp +358468962514 або +48698576936.

Існує багато недорогих варіантів перельотів до Фінляндії. Якщо можливо, летіть із Варшави з аеропорту Модлін. Ціна зазвичай близько 20 євро. Багаж потрібно сплачувати окремо і його вартість може перевищувати ціну самого квитка на літак. Переліт, мабуть, найдешевший варіант, якщо ви перебуваєте в Польщі і не маєте багато багажу чи домашніх тварин.

Ключова інформація:

 • Вам не потрібна віза, лише паспорт
 • Домашні тварини можуть літати всіма маршрутами, але потрібна довідка про стан здоров’я та окремий квиток
 • Wizz Air пропонує 100 000 безкоштовних рейсів українцям із Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії. Вам потрібен лише номер паспорта України. Посилання тут
 • Вимоги

  Про безкоштовні квитки: Вказана кількість квитків (100.000) за ціною 0 євро є доступною, доки не закінчиться наявність квитків на вказаних вище рейсах, які вилітають у березні 2022 року. Одна ручна поклажа (макс: 40х30х20см) включена. Сумки-візки, увесь зареєстрований багаж та всі додаткові послуги оплачуються додатково. Під час бронювання та реєстрації пасажиру потрібен дійсний український паспорт. З клієнтів, які не мають паспорта України, на летовищі буде стягнута повна вартість проїзду. Ціна поширюється тільки на бронювання, зроблені на  https://wizzair.com/#/rescue

  Про тарифи 29,99 євро та 69,99 євро: Вартість рятувального тарифу 29,99 євро застосовується до всіх рейсів (крім ОАЕ, Ісландії та Канарських островів), а рятувальна вартість 69,99 євро застосовується до всіх рейсів до ОАЕ, Ісландії та Канарських островів. Ціна в один бік, включаючи адміністративний збір. У комплект входить одна ручна поклажа (макс.: 40x30x20 см). Сумки-візки, кожне місце зареєстрованого багажу та додаткові послуги оплачуються додатково. Під час бронювання та реєстрації пасажиру потрібен дійсний український паспорт. З клієнтів, які не мають паспорта України, на летовищі буде стягнута повна вартість проїзду. Ціни діють тільки на бронювання, зроблені на  https://wizzair.com/#/rescue

 • RyanAir пропонує переліти за 10-20 євро за напрямком Warsaw Modlin (WMI) - Helsinki (HEL)
 • FinnAir пропонує 95% знижку для українських пассажирів до кінця червня.
  • Умови - знижка на квитки в одному напрямку за напрямками Варшава - Гельсінки, Краков - Гельсінки, Гданськ - Гельсінки, Будапешт - Гельсінки, Прага - Гельсінки
  • Ви можете використовувати внутрішній паспорт для переліту якщо немає закордонного
  • Промокод: Ukraine95

Найдешевші ціни:

З Польщі:

Зі Словаччини:

З Угорщини:

З Румунії:

image

З Росії в Фінляндію

💡

Пам'ятка для громадян України, евакуйованих до Росії та бажаючих потрапити до Європи.

Вакцинація, ковід-тест чи віза для проходження кордону не потрібні. Проте у вас має бути український біометричний паспорт. Якщо у вас є тільки внутрішній паспорт України, російські прикордонники швидше за все не пропустять і відправлять на естонський або латвійський кордон.

Щодня з Санкт-Петербурга та Виборга їздять автобуси в Гельсінкі та Лаппеенранту. Поїздів, поромів, літаків немає. Пішки кордон із Фінляндією не переходять. Варіанти транспорту:

 • Совавто (Санкт-Петербург - Гельсінкі 4600 рублів, Санкт-Петербург - Лаппеенранта 1450 рублів)
 • Ecolines (Санкт-Петербург - Гельсінкі 5520 рублів, Санкт-Петербург - Лаппеенранта 4190 рублів)
 • Luxexpress (Санкт-Петербург - Гельсінкі 4200 рублів)
 • Телеграм канал попутників

На російському прикордонному пункті чоловіків можуть допитувати. За останньою інформацією: відводять до окремої кімнати, де три людини в цивільному запитують щодо ставлення до війни, про службу/не службу в армії, про знайомих і родичів в армії. Одні й ті ж самі питання задаються різними способами близько 30 хвилин.

Фінські прикордонники можуть спитати про ваші плани. Ви можете спокійно повідомити, що збираєтеся запросити тимчасовий притулок або подорожуєте транзитом.