💼

Працевлаштування

Попередження про шахрайство

Будьте обережні під час пошуку роботи! Шахраї можуть видавати себе за представників рекрутингових відділів фінських компаній і пропонувати вам неіснуючі вакансії з метою отримати вашу особисту інформацію або грошей за послуги з працевлаштування. Окрім того стало відомо про випадки, коли українських жінок через соціальні медіа намагалися залучити до роботи секс-працівницями.

Як відрізнити шахрая?

 • Шахрай може попросити у вас плату в обмін на робоче місце. Запам’ятайте: ви не зобов’язані нікому платити за отримання роботи!
 • Оголошена заробітна плата завищена. Ви можете перевірити діапазон зарплат у Фінляндії в залежності від сфери діяльності за допомогою цього ресурсу. Якщо роботодавець пропонує вам завищену заробітну платню, незалежно від вашого досвіду роботи та знань іноземної мови, варто розцінювати таку пропозицію особливо підозріло.
 • Перевіряйте контактні дані людини, що виходить із вами на зв’язок з приводу роботи. У Фінляндії роботодавці зазвичай мають робочі імейли, які можуть закінчуватися, наприклад, на “@назва компанії.fі”. Наприклад, якщо завідуючий відділом кадрів із Valio надсилає вам електронного листа, то його електронная скринька буде виглядати “ім’я.прізвище@valio.fi”. Якщо ви вагаєтеся щодо достовірності персональних данних людини, що з вами зв’язалася, то ви завжди можете зайти на офіційний сайт компанії-наймача та перевірити інформацію стосовно запропонованої вам робочої позиції чи контактної інформації.
💡

Назви відомих компаній HuhtamakiLuhta, Paulig, Sinebrychoff і Valio часто використовуються шахраями.

Краще використовуйте офіційні ресурси для пошуку роботи в Фінляндії наведені нижче.

Почитайте історію українки, яка шукала роботу в Фінляндії.

Якщо ви стали жертвою злочину, ось державний орган, який вам допоможе.

Допомога жертвам торгівлі людьми

Торгівля людьми — це серйозний злочин. Торговці людьми ставлять своїх жертв у залежне становище й експлуатують їх для отримання фінансової та іншої вигоди. Вони використовують вразливе становище своїх жертв, обмежуючи свободу у прийнятті рішень, погрожуючи, шантажуючи або обманюючи. Як визначити, що я є жертвою торговців людьми?

У Фінляндії можна звернутися в представництво Системи надання допомоги жертвам торговців людьми, яка є державним органом. Для цього передбачена цілодобова телефонна лінія — вона дає змогу зв'язатися з уповноваженими спеціалістами та розповісти про свою ситуацію. Потрібно лише набрати цей номер телефону: +3580295463177

Ви можете зв'язатися з працівниками Системи надання допомоги, використовуючи цю онлайн-форму.

Чи потрібен мені дозвіл на роботу?

У довоєнний час - так, український працівник перед приїздом до Фінляндії обов’язково мав отримати дозвіл на роботу.

Але зараз Європейський Союз значно спростив умови для українців, які тікають від війни в Україні. Якщо ви подали на Тимчасовий захист, ви можете працювати відразу після подання заяви. Якщо ви подали на пошук Притулку (статус біженця), ви зможете працювати після 3 місяців з моменту подачі заяви, якщо у вас є закордонний паспорт; або після 6 місяців, якщо у вас немає закордонного паспорта.

Чекліст для пошуку роботи

 1. Подайте заяву на Тимчасовий захист або Притулок. Якщо ви подали на Тимчасовий захист, ви можете працювати в Фінляндії відразу після подання заяви. Якщо ви подали на Притулок, ви зможете працювати після 3 місяців з моменту подачі заяви, якщо у вас є закордонний паспорт; або після 6 місяців, якщо у вас немає закордонного паспорта.
 2. Ознайомтеся з довідником “Іноземний працівник у Фінляндії”. Там описані ваші права як працівника: робочий час, заробітна плата, доплати за надурочні роботи, відпустки, медичне обслуговування, страхування тощо.
 3. Ознайомтеся більш детально з поняттями трудовий та колективний договір.
 4. Шукайте роботу.
 5. Відкрийте банківський рахунок для отримання заробітної плати.
 6. Попросіть у роботодавця або профспілки копію колективного договору, який діє у вашій галузі. Прослідкуйте, щоб умови вашого трудового договору (наприклад, заробітна плата) не були гіршими, аніж ті, які викладені в колективному договорі.
 7. Завжди укладайте письмовий трудовий договір.
 8. Отримайте податкову картку. Ознайомтеся з темою податків.
 9. Приєднайтеся до профспілки. Ваша профспілка допоможе вам у разі проблем з роботодавцем, а також ви зможете приєднатися до фонду страхування на випадок безробіття. Знайти вашу профспілку ви можете тут.
 10. Зробіть дозвіл на проживання по роботі (замість Тимчасового захисту).
 11. У випадку проблем на роботі, за консультаціями звертайтеся в орган охорони праці (tyosuojelu).

Де шукати роботу?

Національний фінський орган із працевлаштування. На сайті організації ви зможете знайти відкриті вакансії, скласти план пошуку, підбору та працевлаштування разом із співробітником TE-toimisto, а також можете отримати вичерпну інформацію щодо навчання/стажування і соціальної підтримки на період безробіття.

До кінця серпня 2022 року в офісах TE-toimisto в Камппі, Пасіла, Еспоо, Вантаа та Хювінка ви можете проконсольтуватися з пошуку роботи українською та російською мовами. Послуга доступна без попереднього запису в вестибюлях офісів. Графік роботи: пн–пт, 9.00–16.00.

Російсько- або україномовні працівники:

Також національні телефонні служби ТЕ надають загальні консультації щодо працевлаштування та послуг TE. Лінії відкриті пн–пт, 09.00–16.15:

На дошці оголошень Doska.fi ви знайдете багато відкритих вакансій. Проте будьте обачливі та остерігайтеся шахраїв.

Агенство RTK працевлаштовує українців по всій країні. Якщо ви зацікавлені в сфері клінінгу, сільського господарства, ресторанного бізнесу чи металообробки, напишіть їм на електоронну пошту jobsforukraine@rtkhenkilostopalvelu.fi, +358 44 200 0645.

Одна з найбільших кадрових фірм у Фінляндії. Залиште свою контактну інформацію за посиланням.

Також вони приєдналися до ініціативи проєкт «Безпека через роботу» і допомагають українським біженцям знайти роботу, деталі тут.

Пошукова компанія з роботи в Фінляндії. Допоможуть з пошуком житла, розміщенні дітей у школі або дитячому садку, реєстрацією документів для життя та роботи у Фінляндії.

Разом із фінськими компаніями Oikotie Työpaikat допомагає українцям знайти роботу у Фінляндії. Ці вакансії створені для біженців з України. Роботу можна знайти на їхній сторінці пошуку вакансій із позначкою jobsforukraine.

Сайт з вакансіями в Фінляндії.

Міжнародний вебсайт із пошуку роботи. На цьому сервісі ви можете знайти як робочі місця в Фінляндії, так і вакансії віддаленої роботи.

Найбільш відома професійна соц мережа. Ви можете користуватися LinkedIn, щоб знайти доступні пропозиції працевлаштування та стажування. На сервісі є багато вакансій із описом англійською мовою, і цей сайт дуже поширений для пошуку роботи в Фінляндії.

Міжнародні сайти пошуку роботи в IT, інженерії, бізнес менеджменті.

Пропонує рекрутерські послуги для молодих спеціалістів технічних спеціальностей, інформаційних технологій і будівництва. Він чудово підходить випускникам вишів і початківцям. Ви можете знайти там описи вакансій англійською мовою.

Неприбуткова організація, яка допомагає новоприбулим знайти роботу, відкрити бізнес та створити професійну мережу у Фінляндії. Заповніть цю форму і вони допоможуть вам. Якщо у вас виникли питання, пишіть на їх електронну пошту: info@startuprefughes.com

Допомагає біженцям з України знайти роботу у Фінляндії в різних секторах. Вони також шукають можливості для працевлаштування, які не вимагають фінської мови.

Зводять фінські компанії з кандидатами з України безкоштовно. Якщо вас зацікавила вакансія, ви можете надіслати своє резюме (бажано англійською мовою) на адресу hello@advicera.org. Зроблено українцями для українців.

Пропонує роботу людям, які постраждали від війни в Україні. Перегляньте можливості працевлаштування в міжнародних компаніях, готових підтримати людей, які проживають в Україні або переселилися з України.

Через Planet Heroes ви можете допомогти іншим або самі попросити підтримки. Якщо ви хочете отримати підтримку, ви повинні опублікувати свою історію, бажано приклавши релевантні фотографії. На ваш запит можуть відгукнутися ті, хто зможе вам допомогти.

Робота без знань фінської

Без знань фінської мови доступні робочі місця переважно в сільському господарстві, прибиранні або будівництві. Вакансії в клінінгові компанії SOL та ISS. Про сезонну роботу у сільському господарстві Фінляндії читайте тут і тут.

Також є варіант працевлаштування на нічну розвозку газет в Posti. Якщо вас цікавить вакансія, будь ласка, заповніть цю форму англійською мовою.

RekryDiili

Рекрутингове агенство RekryDiili (Hämeenkatu 28, 33210 Tampere) допомагає з працевлаштуванням по всій Фінляндії. Звертатися можна за телефоном 0401960779 (Світлана, українська мова).

Ознайомтеся з діловим життям фінських муніципалітетів. Тут ви знайдете найбільших роботодавців у кожному муніципалітеті, компанії з найвищим оборотом, компанії з найшвидшими темпами зростання та нещодавно створені компанії.

Для архітекторів та студентів

Ви студент або вже працюєте в архітектурній сфері, та рятуєтесь від війни в Україні? Плануєте переїзд до Фінляндії та шукаєте роботу, постійну чи тимчасову?

Ми зібрали мережу російськомовних та україномовних колег. Якщо вам потрібен перекладач, помічник для вирішення нагальних питань або просто підтримка колег, звертайтесь koulutus@safa.fi.

Корисні посилання