🐶

Домашні тварини

Фінляндія дозволяє ввезення домашніх тварин у супроводі біженців, навіть якщо офіційні умови для в’їзду домашньої тварини (попередня заява та дозвіл) не дотримані. У такому випадку тварину необхідно помістити на ізоляцію.

Прибуття до Фінляндії з домашнім улюбленцем

  1. Обов’язково зверніться до фінської митниці на кордоні.
✈️

Літаком

Пройдіть червоною лінією на митниці

🚢

Морем або наземним транспортом

Зверніться до митника

  1. Якщо ви не лікавули вашу собаку від ехінокока перед в’їздом у Фінляндію, митник надасть відповідну таблетку, яку потрібно дати вашій домашній тварині під наглядом митниці. Наступні 24 години необхідно збирати фекалії собаки та утилізувати як загальні відходи.
  2. Зверніться до місцевого ветеринара протягом 3 днів після прибуття до Фінляндії. Якщо ваша собака, кіт або тхір не має мікрочіпа та/або не має щеплення від сказу, ветеринар встановить мікрочіп на вихованця та вакцинує його від сказу. Також ветеринар візьме зразок крові для визначення антитіл до сказу.
  3. Треба утримувати вихованця в домашній ізоляції без контакту з іншими тваринами або людьми протягом мінімум 30 днів після щеплення від сказу. Під час ізоляції тварину можна виводити на вулицю лише на повідку.

Де зупинитися з домашніми тваринами на карантині?

Центр прийому Riihimäen vastaanottokeskus приймає біженців з тваринами.

Існує також Facebook група Home Accommodation Network ↗️ (фінською мовою) для тих, хто прибуває з домашніми тваринами. Координатором групи є Війві Віуха (Viivi Viuha). Зв’яжіться з нею і вона надасть вам більше інформації: +358 40 3380107.

Безкоштовні ветеринарні послуги

Pups 'n Pets

Ветеринарна клініка Pups 'n Pets в Гельсінкі пропонує українським біженцям огляд здоров’я своїх улюбленців, а також вакцинацію, мікрочіп і дегельмінтизацію. Ці послуги будуть безкоштовними! Більше інформації тут.

Наглядові ветеринари міста Гельсінкі

Лікувати свого улюбленця можна у наглядових ветеринарів міста Гельсінкі. Вам потрібно записатися на прийом заздалегідь. Міські наглядові ветеринари також можуть відвідувати пункти прийому біженців за запитом, якщо там є кілька тварин, які потребують лікування.

Офіс наглядових ветеринарів міста Гельсінкі розташований в районі Каласатама за адресою Tukkutorinkuja 3C. Записи та консультації доступні в будні дні:

Ветеринарна навчальна лікарня

В Гельсінки також можете звернутися до Yliopistollinen eläinsairaala за адресою Koetilantie 2. Завжди відкрито та послуги українським переселенцям безкоштовні. Рекомендуємо завчасно забронювати час, подзвонивши по одному з їх телефонних номерів на сайті.

Ветеринарна клініка міста Еспоо

Процедури, пов’язані з боротьбою з паразитами та вакцинацією проти сказу, проводяться безкоштовно за попереднім записом у ветеринарній клініці міста Еспоо. Записатися на прийом можна за номером 09 8168 4458. Детальніше тут.

Де купити корм для домашніх тварин?

Lidl, Prisma, K-Citymarket, Tokmanni, Musti & Mirri, Ihmeotus.

Корисні посилання

Інструкції стосовно ізоляції собак, котів та тхорів в особливих ситуаціях171.5KB